Historia RJP

Krótko o drużynie | Turnieje | Barwy | Dawne newsy


Krótko o drużynie

Historia RJP zaczyna się od grupy przyjaciół, którzy w kwietniu 2004 roku postanowili się spotykać regularnie na warszawskich Polach Mokotowskich i rozgrywać mecze we frisbee. Gra nie posiadała praktycznie zasad, ale dawała wszystkim dużo radości i ściągała tłumy znajomych. Przez pół roku przez Pola przewinęło się mnóstwo ludzi – przychodzili i odchodzili, ale grupa, choć radykalnie zmieniła skład, trzymała się nadal.

W styczniu 2005 roku usłyszeliśmy po raz pierwszy o ultimate i po pewnym czasie zaczęliśmy grać z pełnymi zasadami. Od tego czasu, trenujemy coraz intensywniej. Przyjęliśmy też nazwę, którą nas kiedyś określono na jednej ze stron internetowych. RJP jest skrótem od Ronda Jazdy Polskiej, obok którego zawsze gramy. Litery rozwijamy też w hasło "Razem Jest Pięknie!", które dobrze oddaje atmosferę panującą w drużynie.

Od maja 2005 jeździmy na turnieje. Zaczęło się od wyjazdu do Brześcia na Białorusi. Później był Poznań, czeska Praga, Wrocław i Wiedeń. Na nasze spotkania nadal przychodzi wiele różnych osób, ale sformowała się już grupa stanowiąca trzon drużyny i biorąca udział w meczach turniejowych.

Nasza drużyna rozwija się bardzo dynamicznie. Wciąż uczymy się nowych strategii gry, technik rzutu, krycia i użytecznych zagrań. Ciągle przychodzą do nas nowe osoby, co pozwala nam mieć nadzieję na szybki rozwój naszej wspaniałej dyscypliny w Polsce.

Teskt: Kasia i Adam